darbari
03 خرداد 1402 - 21:17

بسیج دانشجویی برای انقلاب اسلامی کادر‌سازی کند

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه بسیج دانشجویی باید برای کادرسازی برای انقلاب اسلامی اقدام عملی کند گفت: سوم خرداد حماسه هویت ساز و نماد غیرت ایرانی، اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سردارمحسن کریمی عصر امروز در نشست با اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه های استان مرکزی با اشاره به فرارسیدن سوم خردادماه اظهار داشت: حماسه سوم خرداد نماد غیرت و سند اراده، همیت ملی و همت بلند ملت همیشه قهرمان و سربلند  ایران اسلامی است که با روحیه جهاد و شهادت طلبی توانستند برگ دیگری بر سند افتخارات انقلاب اسلامی ایران اضافه کنند.

وی فتح خرمشهر فراتر از یک پیروزی بلکه به عنوان یک معجزه الهی توصیف کرد و افزود: ملت ایران در میان فشارهای قدرت های غربی خرمشهرهای متعددی در عرصه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در پیش رو دارند که دانشجویان نقش مهمی در فتح این  میدان ها دارند.

کریمی تصریح کرد: فتح خرمشهرهای پیش رو با شناخت و به کارگیری داشته ها و ظرفیت های داخلی و بهره مندی از توان و تفکر  جوانان با انگیزه و فعال محقق خواهد شد که با تاسی از آموزه های غنی حماسه فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس در این مسیر گام بر می دارند و آزادی خرمشهرهای جدید و سرنوشت ساز دیگری را رقم می زنند.

فرمانده سپاه روح الله بسیج را تشکیلاتی متعلق به مردم و انقلاب برشمرد و گفت: بسیج تفکری دینی، اسلامی و انقلابی و تنها تشکیلاتی است که بر پایه های جهاد، ایثارگری، شجاعت و غیرت بنا شده است.

کریمی افزود: بسیج همیشه حرکتی رو به جلو داشته و در پی فتح قله های بلند بوده است، در طول انقلاب اسلامی بسیج با حضور فعال در تمام میادین و عرصه ضمن ارایه یک الگوی موفق جهادی، کارآمدی این تفکر نجات بخش را به به تصویر کشانده است.

وی ادامه داد: بسیج فرمول گذر انقلاب از سختی ها و نمایانگر تمام ارزش های انقلابی است،به برکت تفکر بسیج و وجود جوانانی غیرتمند و انقلابی در کشور ملت ایران در عرصه های مختلف توانسته قله های بلند پیشرفت را طی کند و از قدرت های پوشالی هراسی نداشته باشد.

کریمی بسیج دانشجویی را از جمله یادگارهای ارزشمند رهبر کبیر انقلاب برشمرد و خاطر نشان کرد: دانشجویان بسیجی در دو میدان  جهاد علمی و فرهنگی در دانشگاه تبیین و امیدآفرینی گام برمی دارند، بنابراین جهاد علمی، جهاد تبیین و جهاد امیدآفرینی رسالت مهم دانشجویان بسیجی است.

وی افزود: کادر‌سازی برای انقلاب اسلامی  از دیگر رسالت های بسیج دانشجویی است که با توانمند سازی و عمق بخشی به فعالیت های دانشگاهی در این راستا گام بر می دارد بنابراین باید ترویج فرهنگ بسیجی و تبیین کارآمدی آن در محیط های دانشگاهی مورد توجه باشد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اضافه کرد: امروز در شرایط جنگ ترکیبی دشمنان، که دشمن با تمام توان در همه عرصه ها مردم ایران را تحت فشار قرار داده است و اعتقادات و ارزش های اصیل جامعه را هدف قرار داده است، دانشجویان بسیجی به عنوان موتور محرک کشور نقش مهمی در خنثی سازی توطئه های دشمنان دارند.

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1236485